• Kilka słów o Przedszkolu nr 25

      Kilka słów o Przedszkolu nr 25

      26.02.2024 09:51

      Jesteśmy dla Was :-)

       

      https://drive.google.com/file/d/1QbYRy0aDRhEHWRNOUhx-0Wc8MFaI3oND/view?invite=CJeLksoN&ts=603c0bac

       

       

      Nasze przedszkole jest otwarte od 7:00 do 17:30. Znajduje się na parterze bloku mieszkalnego. Jest jasne, kolorowe i słoneczne, jak nasze uśmiechnięte logo.

       

      Wszyscy nauczyciele i specjaliści przedszkola kierują się na co dzień niezwykle ważną zasadą pedagogiczną: „Działać tak, aby wydobyć z innych to, co najlepsze”. Priorytety naszej pracy to bezpieczeństwo i podążanie za dzieckiem, zwłaszcza jego indywidualnym rozwojem i potrzebami. Zwracamy uwagę na mocne strony każdego dziecka, pamiętając o tym, że każde ma predyspozycje do tego, aby być wyjątkowe w innej dziedzinie. Stąd tak ogromna różnorodność propozycji zajęć, warsztatów, konkursów, festiwali, wycieczek.

      W naszym przedszkolu dzieci działają we własnym tempie i zgodnie ze swoimi potrzebami. Mają możliwość wyboru, począwszy od przyborów i materiałów do pracy i zabawy, po formę aktywności. Oferując różnorodne możliwości w zakresie aktywności dzieci, spokojnie czekamy na ten moment, w którym dziecko będzie gotowe, aby podjąć nowe wyzwanie np. występ na forum grupy, udział w przedstawieniu lub konkursie itp.

      Nasz program wychowawczy to manifest szacunku dla drugiego człowieka: Program_wychowawczy.pdf

      Nasze atuty to:

      Kadra przedszkola - specjalistki z powołaniem i pasją, świetnie wykształcone, kochające pracę z dziećmi, mające ogromne doświadczenie w tym zakresie, a, mimo to, wciąż szkolące się i zdobywające nowe uprawnienia.  Nauczycielki to osoby pogodne, zawsze uśmiechnięte, szybko zdobywające zaufanie i sympatię dzieci. Motywują maluszki do podejmowania wyzwań, wspierają i otaczają opieką. Cieszą się obecnością dzieci i dialogiem z nimi, uważnie wsłuchują się w ich potrzeby i pragnienia. Dbają o miłą atmosferę w grupie, aby dzieci mogły rozwijać się w poczuciu bezpieczeństwa, akceptacji i świadomości, że są ważne i szanowane.

      Lokalizacja – przedszkole położone jest w centrum Warszawy, co umożliwia łatwy dojazd z różnych dzielnic. Osłonięte jest od dużych arterii miejskich blokami i skwerem M. Fogga. Bliskość Łazienek Królewskich to dodatkowy atut.

      Wielkość – a raczej niewielkość, kameralność. Przedszkole jest nie tylko niewielkie pod względem metrażu, ale też ilości wychowanków. Dwie grupy po 25 dzieci, umożliwiają nauczycielom szybkie poznanie wszystkich podopiecznych. U nas nikt nie  jest anonimowy od momentu przekroczenia progu przedszkola. Od pierwszych dni bacznie obserwujemy dzieci i otaczamy je indywidualną opieką. Obcy jest nam gwar dużych instytucji. Nie ma szans, aby dziecko zgubiło się w labiryncie korytarzy, lub poczuło nieswojo w innej sali.

      Bezpieczeństwo – przedszkole jest niezwykle bezpieczne, wszelkie zabawki i pomoce spełniają normy bezpieczeństwa. Nie ma u nas schodów, z których można spaść, ani progów, o które można się potknąć. Podłogi zostały zabezpieczone ekologicznym lakierem, aby żadne dziecko nie natknęło się na drzazgę. Wejście do przedszkola jest tak zabezpieczone, aby samodzielne wyjście dziecka było zupełnie niemożliwe. Co roku przeprowadzamy próbną ewakuację oraz organizujemy dla dzieci szkolenia z udzielania pierwszej pomocy.

      Własna kuchnia – to ogromny atut. Nasza kucharka, Pani Ania, to osoba z wielką pasją do gotowania. Jej posiłki są smaczne i zdrowe. Nie używamy półproduktów, wszystko jest świeże i na bieżąco przygotowywane. Zgodnie z przepisami, ilość wykorzystywanej soli i cukru została ograniczona do minimum. U nas dziecko nie dostanie kanapki z czekoladowym masłem. W naszych zupach nie pływają kostki rosołowe. Jeśli kisiel, to tylko z soku samodzielnie przygotowanego z owoców. Nawet podczas imprez urodzinowych, kształtujemy nawyki zdrowego żywienia, zachęcając, aby w formie poczęstunku dzieci przynosiły suszone lub świeże owoce i pestki. Dzieci otrzymują trzy posiłki dziennie: śniadanie, obiad i podwieczorek oraz owoce i świeże soki między posiłkami. Wodę mineralną oferujemy dzieciom bez żadnych ograniczeń.

       

       

      Nasi Nauczyciele

      Grupa I

      Mgr Edyta Krogulec – ukończyła studia na kierunku pedagogicznym
      o specjalności: Wychowanie Przedszkolne i Edukacja Wczesnoszkolna, oraz Podyplomowe Studia Edukacji i Rehabilitacji Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

      Mgr Anna Pawłowska-Niedbała – jest absolwentką Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła również Studia Podyplomowe Edukacji Początkowej i Reedukacji oraz Studia Podyplomowe Wczesnego Nauczania Języka Angielskiego, a także Studia Podyplomowe Polityki i Zarządzania Oświatą.

      Grupa II

      Mgr Aleksandra Kuśmierczuk – uzyskała licencjat w zakresie pedagogiki wczesnoszkolnej i korekcyjnej oraz tytuł magistra w specjalności Wychowanie Przedszkolne. Ukończyła również Studia Podyplomowe Edukacji i Rehabilitacji Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz z Zaburzeniami ze Spektrum Autyzmu.

      Mgr Mirella Sobczyk – uzyskała licencjat w zakresie pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej z pomocą psychologiczno-pedagogiczną  oraz tytuł magistra w specjalności pedagogika przedszkolna z logopedią

      Logopedka

      Mgr Agata Rybka – uzyskała tytuł licencjata w specjalności Pedagogika Wczesnoszkolna i Korekcyjna oraz tytuł magistra w specjalności Pedagogika Terapeutyczna. Ukończyła również Studia Podyplomowe w zakresie Logopedii oraz Arteterapii z Elementami Terapii Pedagogicznej. Pasiada doświadczenie w pracy z dziećmi z muztyzmem wybiórczym.

      Instruktorka gimnastyki korekcyjnej

      Mgr Janina Szeliga-Szafrańska – uzyskała tytuł magistra pedagogiki na Wydziale Pedagogicznym. Ukończyła również Studia Podyplomowe w zakresie wychowania fizycznego, zdrowotnego i korektywy.

      Katechetka

      Dr Agnieszka Topczewska – ukończyła studia magisterskie na kierunku nauki
      o rodzinie oraz studia doktoranckie na kierunku: Teologia.

       

      Piszą o nas:

      Artykuł o Przedszkolu, króry ukazał się w Zyciu_Srodmiescia.pdf