• Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi wskazówkami i informacjami:

ORGANIZACJA_PRACY_PRZEDSZKOLA.pdf

pierwsze_dni_w_przedszkolu.pdf

UBIERANIE_DZIECKA_DO_PRZEDSZKOLA.pdf

Przygotowany_przedszkolak_na_pierwsze_dni_.pdf

KONTROLA_POTRZEB_FIZJOLOGICZNYCH.pdf

Zapraszamy na spotkania adaptacyjne w sierpniu. (Terminy zostaną podane w późniejszym czasie).

Drodzy Rodzice najmłodszych przedszkolaków,

Miło nam, że wybrali Państwo nasze przedszkole dla swojego dziecka. Przed Państwem nowe wyzwania. Z radością będziemy Państwu w nich towarzyszyć.

Rozumiemy wszelkie obawy i wątpliwości. Wszak oddajecie nam Państwo pod opiekę swój najcenniejszy skarb.

To stan naturalny i oczywisty, że w tak trudnym momencie, zaczynamy się martwić. Prosimy jednak, aby Państwo nam zaufali.

Zaufajcie też swojemu dziecku. Ono sobie świetnie poradzi. Jest już gotowe, by rozpocząć nowy etap w swoim życiu. Otoczcie je swoją pewnością, wsparciem i wiarą w możliwości, a nie będzie się bało. Pamiętajcie, że dzieci doskonale czytają mowę Waszego ciała i rozpoznają Wasze lęki. Zadbajcie więc teraz o siebie i swoje emocje, aby w dniu przyprowadzania dziecka po raz pierwszy, nie schodził z Waszych twarzy uśmiech radości.

Pragniemy Państwa zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby Państwa pociecha czuła się u nas dobrze, bezpiecznie i komfortowo. Zanim jednak nastąpi czas spokoju i dobrej zabawy, czeka nas adaptacja.

Adaptacja każdego dziecka jest kwestią bardzo indywidualną. Niektóre dzieci potrzebują więcej czasu, by przyzwyczaić się do nowych okoliczności, inne – mniej. Bywa też tak, że na początku wszystko zapowiada się dobrze, a po dwóch tygodniach przychodzi kryzys. Zapewniamy jednak Państwa, że zakończenie tego etapu zawsze jest pozytywne. Wszystko skończy się dobrze, a po jakimś czasie spotykacie się Państwo z nowym problemem: dziecko nie chce wychodzić z przedszkola.

W celu wsparcia procesu adaptacyjnego, zapraszamy na spotkania jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego - terminy podamy w najbliższym czasie). Pozwolimy wówczas dzieciom na swobodne eksplorowanie nowej przestrzeni. Będzie to też okazja do porozmawiania z nauczycielami i z dyrektorem przedszkola.

Przedszkole po przerwie wakacyjnej otwieramy 01 września zgodnie z planem organizacji. Będą utworzone dwie grupy po 25 dzieci. W pierwszej grupie bawić się będą 3 i 4-latki, a w drugiej 5 i 6-latki. O wszelkich zasadach obowiązujących w przedszkolu zostaną Państwo poinformowani na zebraniu dla rodziców, które odbędzie się w pierwszych dniach września.

Grupa pierwsza będzie funkcjonować tylko od 8:00 do 16:00. Przed i po tym czasie obie grupy będą łączone. W związku z tym, aby nie przysparzać najmłodszym maluszkom dodatkowego stresu, proszę, jeśli to oczywiście możliwe, o przyprowadzanie dzieci przez pierwszy tydzień lub dwa między 8:00 a 8:30 i odbieranie około 12:30.

Podczas odbierania dziecka, pamiętajcie o okazywaniu radości i zainteresowania. Nie pytajcie, czy dużo płakało i co jadło. Pytajcie, czy to był miły dzień, czy dobrze się bawiło, co ciekawego robiło. Jeśli jednak dziecko nie będzie chciało mówić, nie nalegajcie. Kiedy będzie gotowe, samo opowie, jak mu u nas dobrze.

Gdyby z jakichś względów nie mogli Państwo uczestniczyć z dziećmi w spotkaniach adaptacyjnych, prosimy nie wahać się w zadawaniu pytań telefonicznie lub mailowo. Postaramy się na wszystkie odpowiedzieć.

Na wiele z pytań znajdą Państwo odpowiedzi w artykułach na naszej stronie internetowej w części z informacjami, w zakładce „Adaptacja”.

Na zakończenie jeszcze raz prosimy Was o zaufanie. Początki są trudne dla wszystkich i dla dzieci i dla Was Rodziców i dla nas nauczycieli, ale wierzymy, że pozytywne nastawienie i  współpraca niezwykle ułatwią ten wspólny start. A później …. to już bajka….

Bądźcie silni. Dla dzieci zawsze jesteście supermanami.

Dyrektor oraz grono pedagogiczne Przedszkola nr 25